NEWSLETTER S VŮNÍ VÍNA 🙂

ST. JOHANN FEST KURDĚJOV 2024
LETNÍ FESTIVAL VÍNA A HUDBY

 

Spolek kurdějovských vinařů a APELACE KURDĚJOV Vás zvou na LETNÍ FESTIVAL VÍNA, který je součástí dvoudenních Svatojánských slavností vína a hudby, pořádaných pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha.

Sobota 8. června 2024
11.00 – 24.00

Řada RENOMOVANÝCH VINAŘSTVÍ, napojených osobními vztahy na kurdějovské vinaře, představí na této NETRADIČNÍ AKCI svoje ŠPIČKOVÁ VÍNA, která MŮŽETE POROVNAT s VÍNY MÍSTNÍCH VINAŘŮ,  vypěstovaných v TERROIR OBCE KURDĚJOV.

14
M Í S T N Í CH   M A L O V I N A Ř Ů

  25+ 
P R O F E S I O N Á L N Í CH   V I N A Ř S T V Í

9
D E G U S T A Č N Í CH   S T A N O V I Š Ť  

Na každém z devíti Degustačních stanovišť – tzv. WinePointů, rozmístěných „na dochodnou“ po celé obci, budou svoje vína prezentovat MÍSTNÍ VINAŘI a spolu s nimi i VINAŘŠTÍ HOSTÉ, jejichž jména i vína jistě znáte! Vždyť řada z nich je držitelem titulu VINAŘSTVÍ ROKU!
Jsou to např.:

SONBERK * FABIG * VALIHRACH * J. STÁVEK * VINAŘSTVÍ VÁCLAV * TETUR PLENÉR * LAHOFER * VINAŘSTVÍ VICAN * ŠPALEK * J. KADRNKA * MIKROS * VOLAŘÍK a řady dalších…

 

A proč těmto Degustačním stanovištím říkáme někdy také Wine&Music Point? Je všeobecně známo, že chuť špičkového vína podtrhuje i hudba, proto jsme pro Vás připravili překvapení! Většina stanovišť Vás bude už z dálky vítat živou či  reprodukovanou hudbou nejrůznějších žánrů. Nechte se překvapit!

VSTUPNÉ V PŘEDPRODEJI
777,- Kč
(na místě 888,- Kč) 
zahrnuje:

*  čip na čerpání vzorků, kredit na víno 300 Kč
* celodenní přístup na všechny WinePointy 
vstup na večerní koncert na nádvoří za Radnicí
* skleničku

* mapku s pokyny

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE!

PRŮBĚH AKCE

Degustační stanoviště 
otevřeno od 11.00 do 18.00

A jak to bude fungovat? Po úhradě vstupného obdržíte na pokladně náramkový čip, nabitý na 300 Kč, skleničku a mapku. Sami se rozhodnete, v jakém pořadí budete Degustační stanoviště procházet. Na každém WinePointu si pak můžete ochutnávat vzorky vína podle svého gusta. Degustační vzorky (0,5 dcl) budou v ceně od 20 do 50 Kč. Jakmile Vám dojde kredit, můžete si jej na několika stanovištích dobít. 

 

1.    Farní sklep * malovinaři KurViDom a J.Pohl

2.    V zahradě * vinařství Plenér

3.    Na cestě * malovinař P. Majerský

4.    Žabinec* penzion a vinotéka 

5.    U hřiště * vinařství Johannis a malovinaři Svoboda a Valoušek

6.    Sklepní ulička * malovinaři J. Hutr, P. Kelbl, J. Straka, M. Růžička, R.Rosboud

7.    Na vinici * vinařství Kamínek

8.    Art Wine Hall * vinařství Aronn, Ebeny, IWAYINI M.Zůla, Dan Záblatský 

9.    Na Vyhlídce* Brothers Club L.Němečka

 

A jak už bylo uvedeno výše, na každém Degustačním stanovišti budou spolu s místními vinaři prezentovat svoje vína i hosté, např.: 
SONBERK * FABIG * VALIHRACH * J. STÁVEK * VINAŘSTVÍ VÁCLAV * TETUR * PLENÉR * LAHOFER * VINAŘSTVÍ VICAN * ŠPALEK * J. KADRNKA * MIKROS * VOLAŘÍK a řada dalších.

A CO VEČER? ZÁBAVA POKRAČUJE!

Areál za Radnicí bude otevřen v 16.00

Přístup do Areálu za Radnicí budou mít po celou dobu jen majitelé vstupenek (náramkové čipy). Degustační stanoviště budou uzavřeny v 18.00 a postupně se tak program přesune do Areálu za Radnicí.  Po celý večer zde poběží volná zábava, podpořena reprodukovanou hudbou… 

A hlavně zde bude pokračovat
DEGUSTACE VŠECH „FESTIVALOVÝCH“ VÍN,

která budou už od rána uložena ve správné teplotě v chladících boxech. Prostě, co nestihnete koštnout přes den na Degustačních stanovištích, doženete tady.

 

KONCERT
Hanka Pregrtová & Band – 19.00

V cca 19.00 bude zahájen koncert oblíbené zpěvačky a hustopečské rodačky Hanky Pregertové, která od  roku 2008 zpívá v různých hudebních uskupeních, většinou v popovém žánru. Hanka také pracuje od roku 2018 v brněnském rozhlasu a moderuje kulturní i sportovní akce.

 

FOTO ST. JOHANN FEST 2023

 

TAK CO ŘÍKÁTE, PŘÁTELÉ DOBRÉHO VÍNA?

Přece si nenecháte ujít akci, na které kromě poznávání skvělých vín od kurdějovských vinařů, budete moci ve stejný den ochutnat i porovnat vína řady VINAŘSTVÍ ROKU!!!

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK TAKÉ ZDE!
 
 

Spolek kurdějovských vinařů – APELACE KURDĚJOV
Kurdějov 1, 693 01 Kurdějov
www.MujKurdejov.cz